Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses
 • Tepelné čerpadlá Daikin Altherma
 • Tepelné čerpadlá Daikin Altherma

  Tepelné čerpadlo predstavuje flexibilnú a úspornú alternatívu k tradičným vykurovacím systémom.
  Vysoká energetická účinnosť systému Daikin Altherma z neho robí ideálne riešenie
  pre zníženie spotreby energie a emisií.

 • Daikin Altherma – nízkoteplotný vykurovací systém

  Pre novostavby a existujúce rodinné domy

  lt_expand

  Nízkoteplotný systém Daikin Altherma

  Či sa jedná o novostavbu alebo existujúci nízkoenergetický dom, nízkoteplotná Daikin Altherma ponúka kompletné riešenie pre vytvorenie maximálnej tepelnej pohody. Dáte prednosť samostatne stojacej vnútornej jednotke pre vykurovanie a prípravu teplej pitnej vody alebo radšej nástennej jednotke? Máte v dome podlahové vykurovanie alebo konvektory tepelného čerpadla? Elektrická energia prichádza zo siete alebo obnoviteľného zdroja ako napríklad solárnej energie? Pre všetky tieto situácie je nízkoteplotný systém Daikin Altherma kompletným riešením pre Vás.

  dom

  Samostatne stojaca jednotka

  Nová nízkoteplotná vnútorná jednotka Daikin Altherma je samostatne stojaca jednotka tepelného čerpadla so zásobníkom na teplú pitnú vodu (dostupná v objemoch 180 a 260 litrov).

  zasobnik vchodbe

  Jednotka dokáže používateľovi so svojim kompaktným a elegantným dizajnom poskytnúť najvyššiu účinnosť a komfort pri príprave teplej pitnej vody. V prípade požiadavky prípravy teplej pitnej vody v kombinácii s nízkoteplotným systémom je ideálnym riešením pre používateľa Daikin Altherma s integrovanou vnútornou jednotkou.

  porovnanie

  Nástenná jednotka

  K dispozícii je aj nástenná jednotka , ktorá ponúka najlepšie riešenie v špecifických prípadoch, napr. keď nie je potrebná príprava teplej pitnej vody alebo keď sa požaduje kombinácia so solárnou energiou.

  nastenna_jednotka

  Technológia Inverter

  Vhodná pre všetky klimatické oblasti aj extrémne zimné podmienky. Nízkoteplotný systém Daikin Altherma má zaručenú prevádzku aj pri vonkajšej teplote -25 °C. Vďaka vylepšenej invertorovej technológii kompresoru a špeciálnej protimrazovej ochrane je Daikin Altherma vhodná do tých najchladnejších podnebí, od južného Španielska až po sever Fínska. Technológiu Inverter možno jednoducho predstaviť ako technológiu v automobile: "čím viacej šliapete na plyn, tým rýchlejšie idete."  Inverter plynule prispôsobuje výkon zariadenia aktuálnej potrebe na vykúrenie miestnosti. Naproti tomu zariadenia bez Inverter technológie buď stoja, alebo idú na plný výkon. Príklad s autom: "naplno stlačíte plyn a potom skočíte na brzdu".
  Využívanie technológie Inverter má tieto hlavné výhody:

  • Požadovanú teplotu dosiahnete oveľa rýchlejšie.
  • Čas nábehu je kratší asi o 1/3.
  • Podstatné úspory energie: spotreba je nižšia o 30%.
  • Žiadne prúdové rázy pri rozbehu kompresora.
  • Náklady na energie sú nižšie o 1/3.
  • Žiadne výkyvy teplôt.
  • So znížením výkonu sa ešte viac zníži aj hlučnosť vonkajšej jednotky.

  vonk_jednotka1 vonk_jednotka_vanicka inv_compressor

  Jednoduché ovládanie

  Intuitívne a samovysvetľujúce ovládanie. Prístup k používateľským nastaveniam aj v slovenskom jazyku získate cez veľký displej s intuitívnou a samovysvetľujúcou ponukou. Obsahujú časovače pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej pitnej vody. Tie zaručujú stabilné teploty v miestnosti pre vyšší komfort a správnu teplotu teplej pitnej vody pre vyššiu účinnosť. Podrobnejšie ponuky ponúkajú ďalšie informácie a ovládanie ako je rozšírené ovládanie riadenia energie. Alternatívne môžete využiť zjednodušený displej, ktorý zobrazuje izbovú teplotu a umožňuje zmenu nastavenia teploty.

  ovladacka ovladac

 • Daikin Altherma – vysokoteplotný vykurovací systém

  Pre rekonštrukcie a staré vykurovacie systémy

  ht_expand

  Vysokoteplotný systém Daikin Altherma

  ponúka vykurovanie a prípravu teplej pitnej vody pre váš domov. Tento systém dokáže dokonale nahradiť bežný kotol a je možné ho pripojiť k existujúcemu potrubiu. Vysokoteplotný systém Daikin Altherma je preto ideálnym riešením pri rekonštrukciách.

  dom_ht

  Vnútorná jednotka

  prijíma teplo z vonkajšej jednotky a ďalej zvyšuje jeho teplotu, pričom umožňuje zohriatie vody až na 80 °C vhodnú pre vykurovanie prostredníctvom radiátorov a pre prípravu teplej pitnej vody. Spoločnosť Daikin sa rozhodla pri tomto tepelnom čerpadle využiť systém invertorových kaskádových kompresorov (jeden vo vonkajšej a druhý vo vnútornej jednotke), čo umožňuje komfort aj pri tých najnižších vonkajších teplotách - bez potreby záložného elektrického ohrievača. Dostupné výkony: 11, 14 a 16 kW. Ak je potrebný vyšší vykurovací výkon než 16 kW, je možné skombinovať niekoľko vnútorných jednotiek s jednou vonkajšou jednotkou a dosiahnuť vykurovací výkon až do 40 kW. Vysokoteplotný systém Daikin Altherma vykuruje 3x hospodárnejšie ako tradičný vykurovací systém využívajúci fosílne palivá alebo len elektrickú energiu. Dosiahnete tak nižšie prevádzkové náklady, pričom si stále môžete užívať stabilný a príjemný komfort.

  indor_htindorchodba_ht kaskada

  Príprava teplej úžitkovej vody

  Okrem vykurovania poskytujú tepelné čerpadlá Daikin Altherma aj možnosť prípravy teplej úžitkovej vody. K dispozícií sú preto dva typy zásobníkov na TUV s možnosťou ich pripojenia na solárne panely. Teplá úžitková voda je tak účinne pripravovaná počas celého roku. Vnútorná jednotka a zásobník na teplú pitnú vodu môžu byť kvôli úspore miesta postavené na seba, alebo sa môžu nainštalovať vedľa seba, ak je na mieste inštalácie obmedzená výška.
  Zásobník na teplú úžitkovú vodu:

  • Dostupný v objemoch 200 a 260 litrov
  • Účinné zvýšenie teploty: z 10 °C na 50 °C len za 60 minút
  • Vďaka vysokokvalitnej izolácii je tepelná strata minimálna
  • V potrebných intervaloch dokáže vnútorná jednotka zohriať vodu na 60 °C alebo vyššie, aby zabránila množeniu baktérií

  cerpadlo_ht_com

  Jednoduché ovládanie

  1. Režim prevádzky s výstupnou

  teplotou podľa ekvitermy. Keď je aktívny ekvitermický režim, nastavená hodnota pre teplotu vystupujúcej vody bude závislá od teploty vonkajšieho prostredia. Pri nízkych teplotách vonkajšieho prostredia sa teplota vystupujúcej vody zvýši, aby sa zabezpečila požiadavka intenzívnejšieho vykurovania budovy. Pri vyšších teplotách vonkajšieho prostredia sa teplota vystupujúcej vody zníži, čím sa ušetrí energia.

  2. Ovládanie termostatom

  S ovládačom Daikin Altherma s integrovaným teplotným snímačom môžete veľmi jednoducho, rýchlo a pohodlne regulovať teplotu. Ovládač s jednoduchým ovládaním pre vysokoteplotné aplikácie zaručuje váš komfort:

  • Vykurovanie priestoru
  • Tichý režim
  • Útlmový režim
  • Funkcia dezinfekcie
  • Funkcia vypnutia
  • Časovač
  • Režim ohrievania pitnej vody

  ovladac_brc

 • Daikin Altherma Flex

  Pre bytové domy a komerčné stavby

  flex_expand

  Daikin Altherma typu Flex pre rezidenčné a komerčné aplikácie

  je systém 3 v 1, ktorý ponúka vykurovanie, prípravu teplej pitnej vody a chladenie v jednom. Je vysoko energeticky účinný vďaka pokročilej technológii tepelných čerpadiel Daikin. Daikin Altherma typu Flex je súčasným riešením aktuálnych aj budúcich problémov s bežnými vykurovacími systémami ako sú zvýšené náklady na energiu a neprijateľne vysoký dopad na životné prostredie pri komerčných aplikáciách ako sú bytové domy, školy, nemocnice, kúpele, telocvične, hotely a iné. Okrem toho je Daikin Altherma Flex modulárnym systémom. V závislosti od požiadavky je možné skombinovať viac vonkajších jednotiek, pričom na jednu vonkajšiu jednotku môžete pripojiť až do desať vnútorných jednotiek.

  flex1flex2

  Modulárny systém

  Jedna alebo viac invertorových vonkajších jednotiek s tepelným čerpadlom vykurujú, chladia a pripravujú teplú vodu. Vonkajšie jednotky s výkonom 23 až 45 kW získavajú teplo z vonkajšieho vzduchu, ohrievajú ho na požadovanú teplotu a túto tepelnú energiu prenášajú do jednotlivých vnútorných jednotiek. Vnútorné jednotky sú dostupné v niekoľkých veľkostiach (6, 9, 11, 14 a 16 kW), aby sa zaistila optimálna účinnosť. Na jednu vonkajšiu jednotku je možné pripojiť až desať vnútorných jednotiek.. Pre väčšie aplikácie je možné pripojiť viaceré vonkajšie jednotky.

  flex3

  VONKAJŠIA JEDNOTKA: Technológia Daikin VRV

  Modulárna flexibilita

  Systém Daikin Altherma Flex využíva uznávanú Daikin technológiu VRV. Kombinácia kompresorov vo vonkajšej jednotke ovládaných PID a elektronických expanzných ventilov nepretržite nastavuje množstvo chladiva v závislosti od záťaže vnútorných jednotiek, ktoré sú k nej pripojené. Vnútorné jednotky tým môžu fungovať nezávisle od seba, čím zaručujú úplnú flexibilitu.

  flex6

  Rekuperácia tepla

  Teplo absorbované počas chladenia jedného apartmánu je možné namiesto vypustenia do vzduchu rekuperovať. Takto rekuperované teplo je možné použiť

  • na prípravu teplej pitnej vody v tom istom apartmáne,
  • na vykurovanie priestoru a prípravu teplej pitnej vody

  v iných apartmánoch. Dostupná energia sa maximálne využije, čím sa znižujú náklady na elektrickú energiu.

  Invertorové kompresory

  Daikin Altherma Flex má pozoruhodne nízku spotrebu energie vďaka unikátnej kombinácii vysoko účinných kompresorov Daikin riadených invertorom s premenlivými prevádzkovými otáčkami. Umožňuje to presnú zhodu výkonu so skutočnou požiadavkou vykurovania budovy. Optimálne ovládanie vykurovacieho výkonu vonkajšej jednotky znamená aj maximálny komfort a minimálnu spotrebu energie.

  flex4

  VNÚTORNÁ JEDNOTKA: Kaskádová technológia Daikin Altherma

  Vykurovanie priestoru

  Daikin Altherma typu Flex využíva kaskádovú technológiu na zlepšenie účinnosti vykurovania priestoru, pretože má niekoľko veľkých výhod oproti tepelným čerpadlám s jedným okruhom. Poskytuje širokú škálu teplôt (25° – 80 °C), čo umožňuje pripojenie všetkých typov vykurovacích telies, vrátane systému podlahového vykurovania, konvektorov a radiátorov a je kompatibilná s existujúcimi systémami radiátorov.

  • Pri zvýšení teploty vody nedochádza k poklesu výkonu
  • Ponúka vysoké výkony pri nízkych okolitých teplotách až do -20 °C
  • Nie je potrebný záložný elektrický ohrievač

  Ohrev teplej pitnej vody

  • Teplú pitnú vodu je možné pripraviť až do 75 °C, bez potreby elektrického ohrievača
  • Proti množeniu baktérií legionella nie je potrebný žiadny elektrický ohrievač
  • COP 3.0 na vykurovanie od 15 °C do 60 °C
  • Doba nahrievania od 15° do 60 °C za 70 minút (200 l zásobník)

  Chladenie

  • Vysoký výkon chladenia s teplotou vody do 5 °C, v kombinácii s konvektorom tepelného čerpadla Daikin alebo jednotkami fan-coil
  • Podlahové chladenie je možné pri teplote vody vyššej ako 18 °C
  • Teplo z chladenia je možné rekuperovať na zohriatie zásobníka na teplú pitnú vodu

  Kaskádová technológia:

  flex5

  Jednoduché ovládanie

  1. Režim prevádzky s výstupnou teplotou podľa ekvitermy

  Keď je aktívny ekvitermický režim, nastavená hodnota pre teplotu vystupujúcej vody bude závislá od teploty vonkajšieho prostredia. Pri nízkych teplotách vonkajšieho prostredia sa teplota vystupujúcej vody zvýši, aby sa zabezpečila požiadavka intenzívnejšieho vykurovania budovy. Pri vyšších teplotách vonkajšieho prostredia sa teplota vystupujúcej vody zníži, čím sa ušetrí energia.

  2. Ovládanie termostatom

  S ovládačom Daikin Altherma s integrovaným teplotným snímačom môžete veľmi jednoducho, rýchlo a pohodlne regulovať teplotu. Ovládač s jednoduchým ovládaním pre vysokoteplotné aplikácie zaručuje váš komfort:

  • Vykurovanie priestoru
  • Tichý režim
  • Útlmový režim
  • Funkcia dezinfekcie
  • Funkcia vypnutia
  • Časovač
  • Režim ohrievania pitnej vody

  ovladac_brc

 • Tepelné čerpadlá Daikin Altherma HYBRID s integrovaným plynovým kondenzačným kotlom

  Pre rekonštrukcie a staré vykurovacie systémy

  ht_expand

  Použitie tepelných čerpadiel v existujúcich budovách je často obmedzené požiadavkou na vysokú teplotu vody pri zachovaní vysokého prietoku. Ak modernizujeme staršiu budovu s existujúcim plynovým vykurovaním pomocou kotla - centrálneho zdroja tepla (nie plynových kachiel a podobne - decentralizovaného zdroja tepla) najprv vždy treba zodpovedať otázku, či a aké tepelné čerpadlo môže byť vhodné ako zdroj tepla.

  hybridne-tepelne-cerpadlo

  Hybridný systém je správnou odpoveďou na každú takúto otázku!

  Kombinuje tepelné čerpadlo vzduch-voda odoberajúce prevažne teplo z ovzdušia a využívajúce tak obnoviteľnú energiu s účinnou technológiou plynového kondenzačného kotla. Vnútorná jednotka zložená z najmodernejšieho plynového kondenzačného kotla a vnútornej časti - takzvaného hydroboxu tepelného čerpadla a nezaberajú pritom viac priestoru ako bežné plynové kotly iných výrobcov. Teplota výstupnej vody produkovanej hybridným tepelným čerpadlom je nastaviteľná v rozsahu +25 ° C až +80 ° C a je teda vhodná na použitie pre akýkoľvek typ budovy a vykurovacieho systému (podlahové kúrenie, radiátory vysokoteplotné aj nízkoteplotné, fan-coily, konvektory, stanové kúrenie, stropné kúrenie a ďalšie).

  daikin-altherma-hybrid

  Hybridný systém ktorý vznikol spojením tepelného čerpadla a plynového kotla znamená vždy najlepší režim vykurovania, čiže: najúspornejší a najefektívnejší za každých okolností.

  Aktuálne ceny elektriny a plynu sú vkladané do nastavení ovládacej jednotky. Zariadenie si podľa cien za energie samé vyberie najvhodnejší zdroj tepla alebo ich kombináciu čiže oba zdroje v súčasnej prevádzke vo variabilnom pomere výkonu zdrojov v každom prevádzkovom režime. Tepelné čerpadlo je aktivované čo najdlhšie, pretože je vo väčšine času efektívnejšie ako plynový kotol.

  Len čo sa dostáva tepelné čerpadlo do oblasti prevádzky s nižšou efektivitou postupne znižuje výkon čím zvýši svoju efektivitu a plynový kotol vhodne dopĺňa svojim presne regulovaným výkonom chýbajúci výkon tepelného čerpadla.

  Tým teda že oba systémy môžu fungovať súčasne v rôznom pomere vykurovacích výkonov sa výrazne optimalizujú náklady na vykurovanie. Plynový kotol sa používa, len keď je skutočne potrebný, napr. keď sa vyžaduje vysoká teplota, alebo v extrémnych mrazoch a hybridné tepelné čerpadlo tak zaisťuje po celú dobu maximálnu účinnosť v každom prevádzkovom režime.

  system_hybrid

  Inteligentné a spoľahlivé vykurovanie. Hybridný systém šetrí energiu.

  Hybridné tepelné čerpadlo pomocou svojej riadiacej jednotky optimalizuje paralelnú činnosť plynového kotla s tepelným čerpadlom. Plynový kotol sa spúšťa neskôr, než by bolo obvyklé pri kúrení výlučne plynom. Systém je preto až o 35% účinnejší ako samostatný plynový kotol. To znamená, že v priebehu roka je 60 až 70% energie pre ústredné vykurovanie dodávané len tepelným čerpadlom a kotol pracuje len vo zvyšnom období a aj to len na presne požadovaný výkon. Treba si tiež uvedomiť že aj plynové kotle tak ako aj tepelné čerpadlá s plynulou reguláciou výkonu sú pri čiastočnom zaťažení účinnejšie a úspornejšie.

  To nie je všetko! Tepelné čerpadlo Hybrid až o 30% účinnejšie zabezpečuje ohrev úžitkovej teplej vody - TÚV ako porovnateľné technológie iných výrobcov.

  Špeciálny výmenník tepla 2 v 1 hybridného tepelného čerpadla sa používa pre ohrev úžitkovej vody a vykurovanie. Pretože ohrieva vodu priamo na princípe prietokového ohrievača, zariadenie stále pracuje v kondenzačnom pásme pre vykurovanie horúcou vodou. V porovnaní s tradičnými plynovými kondenzačnými kotlami sa tým zvyšuje účinnosť až o 30%.

  Rýchla a jednoduchá inštalácia za niekoľko hodín.

  Tepelné čerpadlo nainštaluje skúsený inštalatér za niekoľko hodín a podľa našich skúseností (pozrite si naše referencie z hybridných aj iných tepelných čerpadiel) za približne 2 dni zložitejšie montáže. Pri výmene starého plynového kotla môže byť systém integrovaný s existujúcimi rozvodmi systému vykurovania. Všetky existujúce radiátory, podlahové vykurovanie a akékoľvek vykurovacie telesá môžu byť zachované pretože takmer všetky práce prebiehajú len v kotolni. Zvyšok tvorí montáž vonkajšej jednotky tepelného čerpadla a prepojovacích rozvodov medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou hybridného tepelného čerpadla.

  Vynikajúca účinnosť.

  • Optimálne využitie bezplatné, obnoviteľné ak životnému prostrediu ohľaduplné energie zo slnka a ovzdušia v kombinácii s plynovým kondenzačným systémom
  • V porovnaní s tradičnými plynovými kotlami až o 30% účinnejší ohrev vody
  system_hybrid

  inovatívne technológie a riešenia budúcnosti.

  • Najúčinnejší režim nezávisle od vonkajšej teploty
  • Hybridný ovládač tepelného čerpadla vždy vyberie najvhodnejší prevádzkový režim na základe vyhodnotenia aktuálnych cien elektriny a plynu
  • Pred dodávkou sú všetky komponenty dokonale zladené
  system_hybrid

  Hybridné tepelné čerpadlo vyrobené pre Vás...

  • Vysoký výkon a vysoké teploty zaručené v každom období vykurovacej sezóny aj mimo nej pre ohrev TÚV
  • Jednoduchá integrácia do akéhokoľvek existujúceho systému vykurovania na báze vodného vykurovania
  • Úsporný systém ktorý práve v úspornosti a nízkej investícii nemá konkurencii
  • Tepelné čerpadlo s mimoriadne tichou prevádzkou vnútri takmer nehlučné a vonku ohľaduplné
  • Kompaktné rozmery, jednoduchá inštalácia - na veľmi malom pôdoryse
  system_hybrid